ASF logo

Byznys po česku

LARP z drsného prostředí podnikání a politiky

 
 

Máš příležitost se ukázat.
Chce to dobře máznout, ale nesmíš to přepálit.
Nešlapem po tom sami, ale to pořešíš...

"Tak konečně pustili tu zakázka na rekonstrukci nemocnice.
Je to byznys za pár mega a jinde nic.

Jsi tu novej junior. A jak víš, do staveb trochu děláme.
Měl bys to dostat. Jinak to nemusí stát flek jenom tebe. A jenom flek.

Počítat to nemusíš, ta cena je ložená.
A ostatním to vyjde nejspíš stejně. Smlouva je betonová, takže podstřelit nabídku a zahojit se na vícepracech tentokrát neprojde.

Takže možnosti máš asi dvě.
Necháš cenu a doufáš, nebo přidáš vatu a zkusíš to postrčit.
Ale nepřepal to, v poslední době kolem těch dotací přituhlo."

Byznys po česku

Na brífinku jsi také dostal varování, že "tady se ještě nesbíralo, takže je to na spadnutí", protože ředitel nemocnice v tom údajně umí až moc chodit. Záhy máš příležitost zjistit, že na na tom nejspíš něco bude. V den, kdy je rozeslána zadávací dokumentace, se ti v e-mailu objeví i pozvánka na "golfový večer - pouze pro zvané", a to od firmy o které jsi v životě neslyšel. Zabere jen chvíli zjistit, kde téže firma dělá generálního dodavatele školících akcí...

"A to počítej, že to nebude poslední mejdan. Ještě budou za veřejný prostředky klidně tak dva nebo tři, aby se to dohodlo, jak se jim hodí. Jak se věci mají, už teda víš. A já teď potřebuju vědět, jestli do toho jdeš a zmákneš je. Takže jestli máš koule."

Organizační informace

Aktuální běh hry se koná v Praze od 27.2.2013 do 12.4.2013, je stále možné se přihlásit (uzávěrka byla posunuta do 25.2.2013).

Dále je blíže popsán aktuální setting hry, tedy konkrétní zápletka, kdy a kde se bude hrát, jak se přihlásit a další organizační pokyny. Obecné informace o koncepci hry a herním systému tohoto larpu jsou popsány v sekci Hra?.

Zápletka a role

K roli hráče už bylo naznačeno snad vše podstatné, stručné intro do děje je uvedeno výše. Nicméně zopakujme: V postavní mladšího manažera podniku působícího ve stavebnictví dostáváš úkol získat stavební zakázku "stůj co stůj". Je ti také více či méně otevřeně naznačeno, že konkurenční boj o tenhle kšeft neprobíhá zcela podle pravidel (nebo spíše probíhá, ale těch "nepsaných"). Stojíš tedy před rozhodnutím, jakým způsobem úkol, s nímž je spojena tvá další kariéra, splnit.

Zadávací dokumentaci zakázky, tedy souhrn podmínek pro její získání (a také pro výhru), dostaneš stejně jako ostatní před první epizodou e-mailem. Pak dělej, co dokážeš.

Jak to bude probíhat

Tři počáteční epizody, tedy většina hry, probíhají v různé dny na různých indoor lokacích v Praze (konkrétněji kdy a kde se dozvíš zde) a jsou koncipovány jako podnikatelská setkání (společenské, sportovní, školicí). Na těchto akcích vždy probíhá odpovídající program, jehož součástí je občerstvení.

Závěrečná epizoda zahrnuje několik málo hodin před termínem pro podání nabídky a následné otevírání obálek. Po vyhodnocení výsledku hry a jeho vyhlášení následuje afterparty.

Přihlášení

Hry se mohou účastnit pouze přihlášení hráči starší 18 let (k prvnímu dni hry), a to do naplnění maximální kapacity (cca 30 hráčů). Pro přihlášení slouží tento formulář, dříve přihlášení mají přednost a také se mohou dříve seznámit s úplnými herními podklady.

Před přihlášením (případně i po něm před začátkem hry) má každý potenciální hráč možnost po dohodě absolvovat individuální "přijímací pohovor". Ten slouží k bližšímu seznámení s herním systémem a nebo tě vpraví do herních reálií (máš-li zájem, kontaktuj organizátory).

Co je zadarmo, nestojí za nic

S účastí ve hře je spojen poplatek, který činí 200,- Kč za epizodu, tedy 800,- Kč za celou hru. Zde je na místě poznamenat, že projekt není realizován za účelem zisku, ovšem ani za účelem ztráty. Z poplatků jsou hrazeny nezbytné náklady se hrou spojené (například pronájmy, občerstvení pro hráče v herní lokaci, výhra), a to často ještě ne všechny nebo jen ve snížené výši, díky osobním kontaktům organizátorů.

Účastnický poplatek je splatný po potvrzení přihlášení organizátory, konkrétní pokyny obdržíš v e-mailu. Předem je možné platit nejpozději do 25.2.2013, pak již jen na místě.

Pokud máš zájem se hry účastnit, ale výše poplatku je (jediný) problém, můžeš se přihlásit jako organizátorská postava, a to na celou hru nebo jen do některé z epizod. Není jich mnoho, hrají podle scénáře, ale mají možnost okusit hru.

Hra na zkoušku

Nejsi si jistý, jestli tě hra chytne? Pak i pro tebe máme řešení, kterým je přihlášení na 1.epizodu. Do hry vstoupíš jako plnohodnotná postava a máš tedy možnost v plné míře zakusit herní atmosféru. Když se chytíš, můžeš ve hře pokračovat. Slabí odpadnou...

Přestože umožnit "hru na zkoušku" není organizačně až tak snadné, poplatek za účast díky podproře ASF v tomto případě činí 100,- Kč. Pokud se rozhodneš pokračovat, je ti v započítán na standardní výši přihlašovacího poplatku za celou hru (doplatek 700,-).

Měj také na paměti, že tato možnost není ve hře proto, aby se do ní dostaly sebevražedné role ani skrytý support pro kamarády. Zneužití této možnosti je v tom smyslu považováno za neetické a bude mu intenzivně bráněno.

A jinam se nevešlo...

Vezmi prosím na vědomí, že organizátoři si vyhrazují právu vyhlášenou hru před jejím začátkem ze závažných důvodů zrušit, zejména v případě malého počtu přihlášených. Organizátoři také nepřebírají odpovědnost za porušení povinností třetích stran, které mají vliv na hru, a vyhrazují si proto právo v případě nutnosti organizaci hry, včetně termínů vyhlášených epizod a umístění lokací, upravit nebo hru zrušit, přičemž za škody případně tím způsobené hráči odpovídají pouze do výše zaplaceného účastnického poplatku.

Více herních i neherních informací, včetně konkrétních doporučení pro hraní role a podrobného vysvětlení herních mechanismů, najdeš v materiálech pro hráče (přístup jen pro již přihlášené).

Pokud tě zajímají všeobecné aktuální informace o projektu, zkus novinky.

Rath: Tak co, jak se máš?
Kott: Dobře. Tady ti dám dárečky.
Rath: Dárečky, dárečky? Vánoce byly?
Kott: Vánoce byly. Todleto to.

Přepis odposlechů v kauze Davida Ratha dle blesk.cz

ProfiPoradce Proprietas Write4u Kostymy.cz Dana Inka Braťková - kostýmní výprava Wardrobe.cz LarpZone LarpMarket LarpKids EduLarp DieselPunk ERIEN LARP Lukáš Zvěřina